Jak vypadáme?

Londýn, Velká Británie - pracovní stáž 2014

24 fotografií

V rámci projektu Bez Bariér podpořeném programem Erasmus +Grundtvig byly do Velké Británie, konkrétně do Londýna, vyslány dvě zástupkyně organizace Bezmezí, o. s.: Mgr. Martina Bártová (1. 10. – 22. 11. 2014) a Mgr. Lenka Pláteníková (2. 11. – 22. 11. 2014). Cílem projektu bylo zjistit, jak funguje sociální inkluze v praxi jiné země, jak ji můžeme podpořit v České republice, a inspirovat se v oblasti odstraňování bariér na všech úrovních.

LETMO - Klasické španělské gymnázium

30 fotografií

Za realizaci semináře děkujeme Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška. Za fotky Michalovi Jaškovi.

seminář Muzikoterapie pro ZŠ Bosonožská, Brno

8 fotografií

Zážitkový seminář muzikoterapie pro 8.třídu základní školy na Bosonožské ulici v Brně proběhl na začátku října 2013. Lektorkou byla externí spolupracovnice Bezmezí Karolína Skřičková (viz LIDÉ). Děkujeme Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška za finanční podporu pro tento seminář.

Stůj co stůj - Domov důstojného stáří Maloměřice

11 fotografií

Od začátku září pořádá Bezmezí pravidelné taneční a pohybové hodiny s prvky taneční terapie v rámci projektu Stůj co stůj v Domově důstojného stáří v brněnských Maloměřicích. Fotografie pochází z prvního dne setkání, 20. 9. 2013. Fotografie pořídil pan Daniel Zásměta. Děkujeme bezmezně!

Jiným pohledem - Gymnázium Elgartova, Brno

42 fotografií

Milí Elgarťáci, bylo nám s vámi pěkně. Šli jste do toho se zvědavostí a odvážně. Tmy jste se nezalekli. Nevadily vám ani kapky deště. Smáli jste se a ptali. Děkujeme! Fotky fotila tentokrát Andrejka Vávrová. Děkujeme taky! V pátek opět s vašimi spolužáky "na viděnou". Lenka, Mirka, Verča a její věrná Brenda Tento seminář sponzoroval Nadační fond Českého rozhlasu Světluška - velký dík!

Jiným pohledem - duben 2013, pro veřejnost

25 fotografií

zážitkový seminář o tom, že NEVIDĚT NEZNAMENÁ NEBÝT. O tom, že bílá hůl Vás může vést bezpečně stejně jako paže vidícího průvodce. Seminář o jiném světě, na který se nedíváme, ale který přímo hltáme hmatem, sluchem a nasáváme jeho atmosféru všemi buňkami těla. Děkujeme všem, kteří do toho šli. Děkujeme "andělům" asistentům, že zdarma poskytli své "andělské" služby. Děkujeme Michalovi Jaškovi, že tam s námi nejen fotil, ale taky byl.

Letmým pohledem na gymnáziu v Brně-Bystrci

18 fotografií

Taneční seminář LETMO a zážitkový seminář JINÝM POHLEDEM na Klasickém a španělském gymnáziu v Brně - Bystrci pro 15 zvídavých sedmaček a pana učitele Mráčka:-). Kačka (LETMO), Lenka (JINÝM POHLEDEM). Děkujeme Michalovi za fotky!

Veletrh neziskových organizací Brno - 28. 11. 2012

18 fotografií

Bezmezný stánek součástí Veletrhu neziskových organizací v Brně. Neustále proudící davy zvídavých studentů. Simulační brýle. Pomůcky pro zrakově postižené. Chůze podél žluté pásky za simulace "skoro slepoty". Žlutošedé letáky Bezmezí. Únava. Dobrý pocit. Děkujeme Ivce Gerlové a týmu z VNOB. Děkujeme Michalovi Jaškovi za focení, selektování, prostě za fotky....

LETMO - Gymnázium Řečkovice

13 fotografií

Obsahem semináře byl tanec a pohybové aktivity za simulace slepoty. Důraz byl kladen na práci s vnitřním tělesným obrazem, na vnímání prostoru jinými smysly než zrakem, práci s vahou vlastního těla a hledání vlastního vnitřního rytmu těla. Za fotky děkujeme Michalovi Jaškovi.

JINÝM POHLEDEM - Gymnázium Řečkovice

26 fotografií

Zážitkový seminář JINÝM POHLEDEM pro sekundu z gymnázia v Řečkovicích. Za fotky děkujeme Michalovi Jaškovi.

Tmavomodrý festival 2012 - Brno jiným pohledem

27 fotografií

Fotil Tom Juřička - děkujeme!

Tmavomodrý festival 2012 - Tanec poslepu

13 fotografií

Dvě tanečnice taneční skupiny Bardo Míša Ondrašínová a Kateřina H. Hanzlíková zatančily poslepu. Primárně šlo o jejich vnitřní zážitek vyvolaný pohybem bez zrakové kontroly, o hledání bodu, ve kterém se jejich vnímání vlastního těla v prostoru změní. Zároveň je zajímalo, do jaké míry mohou být oporou jedna pro druhou v daném okamžiku. Co vlastně můžeme ztrátou zrakové kontroly získat? A kde jsou naše osobní hranice? Fotil Michal Jašek - děkujeme bezmezně!

Jiným pohledem pro studenty gymnázia P. Křížkovského

19 fotografií

Děkujeme Nadačnímu fondu Českého rozhlasu Světluška za finanční podporu při realizaci tohoto semináře pro studenty, kteří pomáhají při sbírce Světluška. Děkujeme také Domu umění města Brna za poskytnutí prostor a Michalovi Jaškovi za focení.

Na dotek - seminář modelování pro studenty gymnázia

23 fotografií

Studenti gymnázia P. Křížkovského v Brně s uměleckou profilací, vyzkoušeli své umění tentokrát v modelování Axmanovou technikou pro nevidomé. Sami si nasadili černé klapky a pracovali s hlínou pouze pomocí hmatu. Tématem byl autoportrét. Moc příjemné prostředí jim k tomu poskytla za symbolickou cenu kavárna Záhrada café therapy a finančně tento seminář podpořil Nadační fond Českého rozhlasu Světluška. Děkujeme! Foto: Michal Jašek

Zážitkový seminář pro studenty architektury FA VUT Brno

39 fotografií

Studenti architektury si zkusili orientovat se v okolí své fakulty. Zkoušeli si, jaké to je, nechat se vést průvodcem a jaké překážky jim přichystá orientace pomocí bílé hole. Záměrem bylo, aby měl jejich zážitek příznivý vliv na budoucí projekty. Architektura by měla být nejen efektivní a krásná, ale také bezbariérová pro ty, kteří ji nevidí. Foto Michal Jašek. Na realizaci semináře částečně přispěl Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška. Děkujeme!

Brno jiným pohledem na festivalu YOUTH for YOU(TH)

14 fotografií

Bezmezný stánek na festivalu Youth for You(th), který se odehrával na Moravském náměstí ve středu 18.4.2012. Děkujeme všem, kteří se zastavili a na chvíli se podívali jiným pohledem. Děkujeme odvážným, kteří se prošli s bílou holí (včetně dětí) a děkujeme všem, kteří jen prošli a usmáli se:-). Foto: Michal Jašek (taky děkujeme!)

Jiným pohledem pro studenty designu FaVU Brno

42 fotografií

Foto: Michal Jašek. Podívat se na svět a věci okolo poslepu...Tuto cestu zvolili studenti produktového designu na brněnské FaVU. Svět potmě se pro ně má stát inspirací nejen pro vytváření funkčních a efektivních pomůcek lidem s těžkým postižením zraku, ale také k vytváření "designu pro všechny". Reálné prostředí jim přirozeně poskytlo řadu překážek a tedy i námětů. Po tomto workshopu bude následovat konzultace s těmi, kteří brýle sundat nemohou - se zrakově postiženými uživateli.

Zážitkový seminář MŠ Pramínek

22 fotografií

Foto: Michal Jašek. Zážitkový seminář JINÝM POHLEDEM tentokrát pro malé děti z mateřské školky Pramínek v Brně Bystrci.

Zážitkové semináře JINÝM POHLEDEM - Polička, říjen 2011

72 fotografií

Semináře proběhly v rámci výstavy Jak se žije s handicapem aneb Poznat znamená porozumět. Foto amatérské:-).

Stánek Bezmezí na Dni Charity

25 fotografií

Foto: Michal Jašek

Brno jiným pohledem 23. 8. 2011

60 fotografií

Fotografie z propagačního stánku před Domem umění a z večerní akce nazvané Tancem proti bariérám, kterou organizovalo Bezmezí spolu s organizací Světlo pro svět - Light for the Word, o. s. v rámci doprovodného programu bienále Sochy v ulicích pořádaného Domem umění města Brna. Foto: Tomáš Juřička (stánek), Kamil Pešek (večerní program)

Brno jiným pohledem 16. 8. 2011

45 fotografií

Fotografie z propagačního stánku před Domem umění a z večerní diskuse nazvané Neviditelné bariéry. Vše se konalo v rámci bienále Sochy v ulicích pořádaného Domem umění města Brna. Foto: Tomáš Juřička

Brno jiným pohledem 9. 8. 2011

27 fotografií

Fotografie z propagačního stánku před Domem umění v rámci doprovodného programu bienále Sochy v ulicích pořádaného Domem umění města Brna. Foto: Jana Pilgrová

Brno jiným pohledem 2. 8. 2011

32 fotografií

Fotografie z propagačního stánku před Domem umění a z koncertu kapely Spálený sušenky v rámci doprovodného programu bienále Sochy v ulicích pořádaného Domem umění města Brna. Foto:Tomáš Juřička.

Láska bez mezí

16 fotografií

Akce se konala na 1. máje v prostorách brněnského HaDivadla. Vyjádřili jsme tak podporu iniciativám Brno blokuje a V Brně neonacisty nechceme. Bezmezí, o. s. pořádalo v prostorách HaDivadla dobročinný bazar, jehož výtěžek byl věnován na financování zážitkových seminářů zaměřených na integraci a porozumění mezi nevidomými lidmi a běžnou veřejností. Odpoledne bylo možné zakoupit kvalitní a originální kousky oblečení a vyzkoušet si některou z připravených aktivit Bezmezí, o. s. (např. chůze divadlem poslepu s bílou holí) nebo si poslepu zatančit argentinské tango. Večer pak vystoupily hudební skupiny Tonyc a Japka, konala se módní přehlídka, na které se vydražily nejlepší kusy oblečení a večeře s hercem či herečkou brněnského HaDivadla. Večer vyvrcholil taneční party a představením divadelní skupiny Služebníci Lorda Alfréda.

Modelování Na dotek, duben 2011

73 fotografií

Seminář modelování Axmanovou technikou pod vedením Gabriely Janíčkové.

Seminář Letmo 11. 12. 2010

19 fotografií

Seminář taneční improvizace Letmo pod vedením Kateřiny H. Hanzlíkové.

Seminář Letmo Mezisvěty - srpen 2010

46 fotografií

Fotografie z pilotní akce Bezmezí, o. s. Seminář Letmo na letním táboře Mezisvěty, jež pořádalo Tyflocentrum, o.p.s.

BEZMEZÍ

10 fotografií

Propagační fotografie Bezmezí, o. s. od Kuby Jíry.