Někoho může mást, proč je Christina Broom označována za skotskou fotografku, když se narodila v Londýně. Vysvětlení je jednoduché. Rodiče Christiny pochází ze Skotska, a proto i ona je označována za Skotku. Alexander Livingston, Christinin otec, se živil jako švec. Margaret Fair porodila celkem osm dětí a Christina byla sedmé dítko, které se poprvé nadechlo na King\’s Road 8 v Londýně. 
Když rodinný obchod v roce 1903 zkrachoval, byl to také rok, kdy si Christina vypůjčila krabicový fotoaparát. A tím začala její kariéra, která se přesunula na Royal Mews v Buckinghamském paláci. Stánek si zde zřídila, aby prodávala pohlednice s fotografiemi, které sama pořídila. Tento stánek provozovala necelých 30 let.

První britská fotografka

Rok po krachu rodinné společnosti se na Christinu usmálo štěstí a ta byla jmenována oficiální fotografkou divize domácnosti Household Division do roku 1939. Někoho možná překvapí to, že se její temná komora nacházela v bývalých kasárnách v Chelsea. Právě zde pořídila mnoho fotografií místní scény a to včetně závodů lodí The Boat Race. Nejoblíbenější jsou snímky z několika protestů sufražetek. 
V roce 1912 zemřel Christinin manžel, a tak Christina s dcerou Winifredou přestěhovaly na Munster Road do Fulhamu. Zde Christina oficiálně přijala manželovo jméno a začala vystupovat pod profesionálním aliasem Mrs Albert Broom. Ve dvacátých a třicátých letech minulého století se její práce objevila v publikacích, jako jsou Illustrated London News, The Tatler, The Sphere nebo Country Life.

Život Christiny Broom

V neděli 21. června 1908 se Christina Broomová zúčastnila obrovského protestu na podporu ženských volebních práv, které zorganizovala Women’s Social and Political Union v čele se známou sufražetkou a hlavou WSPU – Emmeline Pankhurstovou – v londýnském Hyde Parku. Na tomto shromáždění se sešlo asi 500 000 lidí, žen i mužů, aby zde podpořil boj za volební právo.
Christina Broomová s pomocí své dcery Winnie přenesla davem těžkou krabicovou kameru a stativ a postavila se před jednu z 20 plošin, kde řečníci burcovali věřící. Jedna z výsledných fotografií je nyní majetkem Museum of London Docklands a zachycuje shromáždění pečlivě oblečených žen a hrstku mužů, z nichž tři jsou zmateně vyhlížející policejní strážníci, pod třemi vlajkami a transparentem patřícím irskému revolučnímu sesterstvu. Christina Broom zemřela 5. června 1939 a je pohřbena na starém hřbitově ve Fulhamu. Christinin odkaz zachránila její dcera Winifred tím, že veškeré negativy nechala archivovat ve veřejných institucích.