Někdy je to nejkrásnější přímo pod nosem. Jestli jste se už koupali na kubánských březích a viděli snědé tanečnice, jestli jste si už dali pravou chicagskou pizzu nebo měli pravé teriyaki v Japonsku, tak už vás ze světa nic moc nenadchne. Říkáte si, co je nějaký kopeček proti Himalájím v Tibetu či Bhútánu? Nebo kde najdete krásnější pohled na hvězdy než na Sahaře? Někdy by vás to i překvapilo. Často totiž cestujeme světem a ani si nevšimneme krás a tajů naší vlastní země. Často si ale lidé nechávají to nejlepší až naposled, proto se nyní pojďme podívat, kam vyjet po Česku.

typický dům


1)      Šumava

Ať už hledáte nejkrásnější a nejklidnější přírodu a lesy, rozlehlé louky nebo snad i hluboké hvozdy, zajeďte si na Šumavu. Není lepšího místa než náš nejstarší národní park. Kromě přírodního bohatství se tam totiž nalézá také řada měst a obcí, které mají něco do sebe a určitě nezapomeňte navštívit místní hrady a zámky, které se malebně občas objeví mezi kopci.

potok na Šumavě


2)      Čarokrásné Valašsko

Pokud byste chtěli, aby na vás dýchla žinčica, vůně ovčího sýra, valašský kroj a podívali se, jak to chodilo na chudém Valašsku kdysi dávno, tak není lepšího místa. Ať už je to Rožnov pod Radhoštěm nebo samotný Radhošť, dobré jídlo a spoustu přírodních i umělých ukážu, najdete právě zde. Klid a ticho valašských kopců totiž pořádně naruší nějaká pravá valašská veselice a slivovice, proto je dobré zajet zde v období jarmarků a festivalů.

 


3)      Za krásnou architekturou do Zlína

Funkční i moderní styl najdete právě zde, v doslova korunním sídle českého obuvnického průmyslu Baťa a hlavně Zlínské univerzity, která se pyšní uměním a elegancí. Zlín je neskutečně krásné město, které vás jistě učaruje a byť to není na nějaké dva týdny, na pár dní je zde určitě co dělat. ¨

oranžová fasáda


4)      Na hotelu v Olomouci

Olomouc je překrásné historické město, které má co nabídnout, co se týče kultury, hudby a městské hospodské zábavy. Ať už zajdete k dnes již legendárnímu podniku U Magora nebo se zajdete podívat do Moravského divadla, je to jenom na vás. Ale když se večer procházíte po starých ulicích, tak to ve vás prostě hrkne.