Pokud hledáte bydlení, které by mělo být levné, ale zároveň by nemělo postrádat alespoň základní kvality, možná vás příjemně překvapí mobilní domy.

Bydlete levně a na úrovni

Koupit si v současné době vlastní bydlení je nejen pro mnoho jednotlivců, ale i párů velice složité. Hlavně tedy po finanční stránce. Ceny obytných nemovitostí, na rozdíl od platů, míří pořád výš a výš, což je problém nejen pro nízkopříjmové skupiny, ale také pro jedince se středními příjmy, ovšem žijícími ve větším městě. Je obecně známo, že ve velkých obcích jsou byty obecně mnohem dražší než v menších. Ovšem odstěhovat se do malé obce zase znamená, že žádný byt nenajdete, jelikož je jich obrovský nedostatek.

Pěkné bydlení

Řada lidí se tak díky této situaci dostává takřka do neřešitelných potíží, jelikož v našich zeměpisných šířkách bydlet dlouhodobě v podnájmu nechce skoro nikdo. Jsou tu však i alternativy, které se však ne každému líbí. Jednou z nich je i bydlení na kolečkách. Koupit si mobilní dům vás vyjde na mnohem menší peníze, než standardní byt v činžáku, ale má to právě pár háčků.

Menší prostory

Jak již asi tušíte, tak mobilní domy mají jednu velkou vadu, a to je nedostatek místa. Záleží samozřejmě, který model si pořídíte. Ty největší jsou už velké docela dost a zvládnou v nich pohodlně žít i celé rodiny s dětmi. Nechcete-li ale příliš utrácet, budete se muset poohlédnout po středně velkém modelu, který ale zase tolik prostoru pro žití nenabízí. Naštěstí se dá interiér poměrně dobře upravit a tím zvýšit obytný prostor. Chce to ale trochu plánování a zkoušení, jinak to nepůjde.

Mobilní domov

Vhodné pro práci

Mobilní domy však nejsou vhodné pouze k bydlení, i když jsou tak využívány minimálně v devadesáti procentech případů. Dají se poměrně dobře použít třeba i k vydělávání financí. Samozřejmě, že jen s jejich pomocí se z vás nikdy milionář nestane, ale v případě, že hledáte vhodné a hlavně cenově zajímavé prostory pro podnikání, třeba v oboru občerstvení, může se jednat o alternativu, která by vás mohla případně oslovit. Záleží dost na vašich preferencích.