Bakterie se vyskytují nejčastěji a v největším množství na místech, s kterými jsme často v kontaktu. Některé nám mohou přivodit onemocnění. Jak proti nim bojovat a kde se vyskytují nejčastěji.
 bakterie a mikroby
Kuchyň
Mycí houby a utěrky jsou největším problémem. Zadržují vlhkost a používáme je při více činnostech. Proto by se měly houbičky často měnit a utěrky nechat řádně oschnout, po vyprání také vyžehlit. Také dřez a vodovodní baterie se bakteriím neubrání. Po každém umytí nádobí je nezapomínejme dezinfikovat.
 
Kliky a vypínače
Ať už se jedná o kliku od toalety, koupelny nebo ledničky, nezapomínejte je alespoň jednou týdně otřít dezinfekční utěrkou. Rozhodně ale nepoužívejte jen jednu na všechno.
 
Pračka
Je inkubátorem bakterií. Když se pere spodní prádlo, dostává se z něj do vody velké množství střevních bakterií, které se pak usadí v celém bubnu pračky. Spolehlivě se bakterií zbavíte, když vyperete na 95 stupňů. Po vyprání nechte dvířka od pračky otevřená. Uvnitř se totiž ještě drží voda, a ta by po zavření dvířek nestačila uschnout. Mohou se pak začít tvořit bakterie a plísně. Nezapomínejme pračku po vyprání otřít, hlavně dvířka zevnitř a nádobu kde aplikujeme aviváž, prášek či prací gel. Prádlo po vysušení vyžehlete. Máte tak jistotu že se zbavíte veškerých bakterií.
 
Koupelna
Toaleta, vana, sprchový kout, umyvadlo. Nejčastější útočiště bakterií. Po koupání by se měla vana vždy umýt, nádobky kde odkládáme zubní kartáčky nebo také mycí houbička, by se neměla nechat položená jen tak na rohu vany. Důležité je také koupelnu větrat, když si dáme horkou lázeň, vytvoří se pára. Po odvětrání zabraňujeme tomu, aby se nám v koupelně vytvářela plíseň.
 
Elektronika
Velké množství bakterií se nachází také na ovladači, mobilním telefonu nebo klávesnici. Z vědeckého výzkumu je zjištěno, že na pracovním stole je 400krát víc bakterií než třeba na záchodovém prkýnku. Toaletu čistíme pravidelně, ale klávesnice nebo tablety ne a to na ně saháme častěji. Stačí si zajít do obchodu s elektronikou, ve kterém prodávají speciální čistící utěrky.
 sprcha v koupelně
Možná jste teď získali pocit, žebakterie v domácnosti jsou všude. Ale to neznamená, že musíte strávit celý den úklidem. Stačí si jen pečlivě umývat ruce, občas dezinfikovat hlavní lapače bakterií a koneckonců, díky některým bakteriím naše tělo posiluje imunitu.