Bohužel i v dnešní době mají někteří lidé stále čím dál tím větší problém se svým mateřským jazykem, i když jím mluví vlastně každý den. Jsou zde věci, které mohou dělat opravdu velké problémy. Ať už se jedná o i/y nebo mě/mně či další věci. Pokud si nejste jisti, jak co správně napsat, určitě není žádná ostuda zabádat do Pravidel českého pravopisu.
Nikdo neříká, že například náš rodný jazyk, tedy čeština je jednoduchá. Rozhodně není. Může vám to potvrdit každý, kdo se češtinu momentálně učí nebo někdy učil. Máme mnoho věcí jinak, než mají v jiných jazycích. Ať už se jedná o pády nebo osoby.
asijská kniha
Pokud už se tedy vyskytne nějaký problém s vaší češtinou, pak jsou zde kromě pravidel ještě různé internetové příručky, které vám dokáží také hodně pomoci. Dávejte si ale pozor, protože to, co je na internetu psáno, ještě nemusí být tak úplně pravda. Určitě je ale dobré využít například Ústav pro jazyk český, kde se touhle problematikou přímo zabývají.
Existuje i program, který se nazývá ispell. Není už sice nejmladší, ale stále je dobrým pomocníkem pro některé z nás. Jeho ovládání je opravdu snadné. Ovládá se totiž několika klávesovými zkratkami, které zvládne opravdu každý. Pokud byste s tímto měli nějaký problém, určitě na internetu naleznete nějaký manuál, který vám s tím pomůže. Rozhodně
se není čeho bát. Určitě jej tedy vyzkoušejte. Uvidíte, že je to opravdu skvělý pomocník.
slovník
Existuje ale i mnoho dalších programů, které vám s pravopisem mohou pomoci. Může to být například Cooledit, Ted apod. Stačí si jen vybrat.
Pro některé je ale mnohdy lepší se spolehnout na prostá pravidla, která mohou mít kdykoliv při sobě a hledání daného slova nezabere takovou dobu. Jelikož jde ale vše do popředí,
pak je jasné, že lidé dají přednost internetovým programům než papírové verzi.
Pokud si opravdu nejste jisti tím, jak dané slovo napsat, raději si jej vyhledejte, než jej napsat špatně. Alespoň si pak o vás nebudou myslet, že jste negramotní a neumíte ani svůj mateřský jazyk.