Abychom se doma dobře cítili, potřebujeme nejen dostatečné množství prostoru a dobře vybavené pokoje, ale rovněž i nějaké ozdoby, které nám dokáží pobyt doma zpříjemnit. A nemusí se za každou cenu jednat o předměty jako jsou mušle z dovolené nebo rozličná sousoší, ale dekorací mohou často tvořit i zdi.
slon na křesle
Malba
Nikde není řečeno, že stěny musí mít jen jednu barvu. Při malování se snažte experimentovat. Nemusíte mít uměleckou školu ani chodit na kurzy malířství, abyste dokázali stěny opatřit svěžími motivy, které danou místnost dokáží vyzdvihnout o jeden stupínek výše. Často bohatě postačí jednou barvou vytvořit podklad a druhou pak různé jednodušší geometrické vzory jakými jsou například čtverec nebo obdélník. Pochopitelně, pokud jste sebevědomí a trochu toho malířského talentu ve vás přeci jen dříme, můžete se klidně pustit i do složitějších věcí.
Tapety
Když se řekne tapety, většině lidí naskočí husí kůže. Tapetování nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti. Dnes však naštěstí nejsme odkázáni pouze na papírové typy tapet, ale pořídit se dají i jiné druhy, se kterými se pracuje o poznání lépe. Tapety se dají sehnat v nekonečném množství barevných i vzorových variacích, takže si můžete s jejich pomocí vytvořit dekorativní stěny takřka zcela podle svých představ. Výhodou moderních tapet navíc je, že se dají použít i do koupelen, respektive kuchyní. Tedy i do místností, kde by tradiční papírové druhy dlouhou nevydržely.
viktoriánský historický pokoj
Nálepky
Nálepky na stěny jsou nejjednodušším typem zdobení. Práce s nimi je skutečně velice jednoduchá a zvládne to i malé dítě. Navíc pořízení si nálepek vás finančně rozhodně nezruinuje. Často se jedná dokonce o desetikorunové, maximálně stokorunové částky. S pomocí nálepek můžete snadno vyzdobit prakticky jakoukoliv místnost. Od dětského pokoje přes kuchyň až po koupelnu. Nebude vás to skoro nic stát, a navíc budete rychle hotoví.