James Patterson patří mezi nejoblíbenější současné spisovatele,který prodal již více než 300 miliónů knih. Jeho oblíbeným žánrem je thriller, fantasy a literatura pro mládež.
Vystudoval Angličtinu na univerzitě v Nashvillu, v současné době žije se svou ženou a synem na Floridě.
Nejproslulejší je jeho série thrilerů o černošském forenzním psychologovi a detektivovi Alexi Crossovi,z nichž dvě knihy byly zfilmovány, a hlavního hrdinu hrál jedinečný Morgan Freeman. Film je obvykle nepřekonatelný, to se ovšem nedá říci v případě Sběratele polibků, kdy film snad i předčí svou knižní předlohu.
barevné ruce
 

Sběratel polibků

Sběratel polibků je mysteriózní příběh o sadistickém psychopatovi,který vězní své oběti v podzemí a který si říká Cassanova. Cassanova si vybírá ženy, které jsou nejen velmi krásné, ale jsou také výjimečné a inteligentní. Cassanova je mimořádně pohledný muž s dokonalou vypracovanou postavou, dobře situovaný, který se před svými obětmi objevuje zásadně s maskou. Své oběti nejprve dlouhodobě sleduje, aniž by ty, o tom měli tušení. Cassanova je zároveň solidní muž, který má elegantní manželku, kterou si cíleně vybral, aby budil zdání normality.
stará lupa
Alex Cross by s případem neměl nic společného, zločiny se odehrávají mimo jeho profesní lokalitu, ale jedna s unesených dívek je jeho neteř Naomi, mladá žena, kterou po smrti svého bratra vychovával, a proto je jeho účast při vyšetřování vedena osobními motivy. Vyhotovit v tomto případě psychologický profil pachatele není rozhodně snadné.
Mezi unesenými ženami je také mladá lékařka Kate.Kate se díky svým zkušenostem s bojovým uměním, podaří z podivného vězení utéct. Jen nedokáže identifikovat místo, odkud vlastně utekla.
V příběhu se objevují také zločiny záhadného Gentlemana z Los Angeles. Co má Gentleman a Cassanova společné? Přečtěte si knihu nebo se podívejte na film, a všechna tajemství odhalíte.