Každý z nás se celý rok těší na úžasnou dovolenou. Představujeme si, jak si budeme lenošit na pláži nebo chodit celé dny po horách. Problém začíná, když se konečně blíží vysněný den odjezdu. Člověk se neubrání mírné nervozitě a přemýšlí, aby nic nezapomněl a bylo vše, podle našich představ. Většinou se na nás začínají valit jeden problém za druhým. Jak se tomu vyvarovat? Nezapomeňte si vše dobře naplánovat.
připraveno na cestování

Zdraví je nejdůležitější

Víte, že Vás občas začnou trápit nějaké zdravotní problémy, ale většinou nad tím mávnete rukou? To je velká chyba, zvlášť před dovolenou. Doporučuji zajít k lékaři a pro případ, že by se Vám nemoc znovu objevila, si nechte předepsat léky. Pokud to nepůjde, nakupte si se sebou alespoň volně dostupné léky. Nic Vás nezaskočí a budete víc v klidu.

Dovolená začíná cestou

Mnoho lidí říká, že cesta pro ně není dovolenou, ale ani si neuvědomují, že právě cesta může být úžasná součást dovolené. Většina lidí co cestují autem, to chtějí sfouknout na jeden zátah. Ale proč? Není lepší vyjet o 6 hodin dříve, zastavit se na dobrou kávičku kdykoliv se nám zachce a zaběhnout se podívat na nějaký hrad či zámek? Posuďte sami. Těm co se dopravují na dovolenou letecky, bych doporučila vyjet na letiště s časovou rezervou. Budete mít dobrou náladu a ještě si stihnete dát nějakou dobrotu.
čekání na nádraží

Cestovní doklady jsou základ

Cestujete-li do evropských zemí, postačí nám platný občanský průkaz. Pokud však sebou berete i malou ratolest nebo vyrážíte dál do světa, nevyhnete se vyřizování cestovního pasu. Ten si opravdu pohlídejte a zařiďte si ho s předstihem, úřady mají na jeho vyhotovení 30 denní lhůtu. Pokud zjistíte těsně před odjezdem, že máte doklad prošlý, pěkně si připlatíte. Doklad vyhotovený za šest dní stojí cca 4000kč. To už je pěkná částka, kterou můžete využít určitě užitečněji.