Já, jako bývalý prodejce jednoho z nejlepších mobilních operátorů na Slovensku, jsem se po dobu 3 let starala o tom abych zákazníkům co nejlépe poradila při vybere mobilního telefonu. Všimla jsem si, že veščina lidi byla absolutně nepřipravená na to, co chce koupit. Jedině, kdo chodil dopředu a připraveny byli zákaznici věrný značce Apple. Ti přesně vědí, co mají a chci očekávat od jich milovaných mobilů.
opět vybitá baterie

Zkusme si to tedy rozebrat.

V první řade by stě měli vůbec vědět něco málo všeobecné o funkcích a vlastnostech daného produktu. Při mobilech si zejména ženy přivádějí na pomoc mužskou silu, protože jak je známe, častokrát nás ženy, osloví právě dizajn a zapomínáme tak na vlastnosti.

Muži to mají v těmto směre jednoduší, je jim to bližší, a tak se automaticky ptají na funkce a až pak na posledním místě řeší dizajn. Protože vědí, že ten jim bude na nic, pokud jim telefon nesplní očekávaní.

A tak bych vám chtěla dát pár typu na co se ptát, když už jedete kupovat zboží tohoto druhu.

Ptejte se na operační systém a vniterný procesor. Počet jader v procesoru se může totiž lišit v závislosti od modelu. Vím, že teď vám to mnoho neříká, ale prodejce, pokud se ho optáte, vám vše vysvětlí. Lidé se totiž jako prvé ptají na paměť a na fotoaparát. Ten je též velmi důležitý, jenomže ku kvalitnímu výkonu to nestačí.

Teďka přijde řeč na paměť a to ve 3 bodech.

· Operační paměť telefonu – RAM/ v dnešní době je 4 GB taký standart při Androidech

· Vniterná paměť – závisí to od využitelnosti produktu, ale nejspíš bych se orientovala na 64 GB a víš. Přece jen už teď každý fotí a stehuje aplikace.

· Možnost zvýšení pamětí za pomoci SD karty – tedy paměťový karty. Většina telefonu ponouká už běžně zvětšení do 256 GB, ale závisí to i od modelu, kde to může být klidně i do 512 GB.

Paměť nám telefon pomůže zachovat výkonnější., protože jistě stě se střetli s tím, že pokud byla přeplněna, tak i telefon fungoval o mnoho pomaleji.
když video, tak kvalitní

Další vlastnost, co stojí za zmínění je rozlišeni fotoaparátu.

12 Mpx je už přežitek, to však neznamená, že kvalita foceni je závislá len na pixlech. Třeba se ptát i na další kritéria jako jsou senzor a jeho velikost, nebo kvalita čoček, schopnost fotit za zhoršených podmínek či rychlost ostření. To všechno tvoří krásnou fotku, Pokud ale fotoaparát bude obsahovat i vyšší počet mega pixlů, je to jedině lépe.

A že paměť a focení na sebe navazuje je jasní. Proto nezapomínejte na to, že čím větší fotka, tím zaplněnější paměť.

Výkon baterie.

Od toho se odvíjí doba funkčnosti telefonu. Baterie je už stavěna tak aby vydržela toho hodně, jenomže nesmíme zapomínat, čím více telefon využíváme, tým ji více oslabujeme.

Tedy aplikace, podsvícení, pohyblivé tapety, vysoko rozlišené hry v HD kvalitě, internetové připojení…. To vše nám baterii vybiji. Proto je také dobře nepoužívat nabíječku jiného smartphonu a ani tabletu. Může to znehodnotit výkon baterie. Nejhorší je, když telefon odpojíte v procese dobíjení. To je totéž, jak by vás někdo vzbudil v čase spánku a chtěl, aby stě fungovali na 100 %. Nějakou dobu to půjde ale pak se začněte vysilovat. Nějakou dobu bude baterie výkonná, ale pak se začne rychleji vybíjet. Nabíjení také navazuje na výstupní konektor. A proto pokud máte C konektor, vstavte ještě na koupu jednoho takého. Proč? Protože ještě stále vela lidí má univerzální konektory, a tak vám vaše stará nabíječka nebude pasovat.

Nezapomínejte se ptát taky na materiál, z čeho je mobil vyrobený, a také klidné či má nějaké speciální vlastnosti nebo slabiny.

Jako posledně je potřebné brát do úvahy jeho ochranu.

Ochrana mobilu.

Prosím vás nepodceňujte to, či už pojištěni anebo obal a sklo. Střetávala jsem se s množstvím lidi, kterým bylo líto dát peníze na ochranu mobilu a do měsíce ho měli rozbitý. To vám nikdo bez pojištěni neopraví. Pokud je to IPhone a nemáte ochranu ani pojištění, je to to jisté jako kdyby stě měli nové auto a nedali si Havarijní pojištěni. Pojistit si mobilní telefon lze už i na krádež po celím světě, / závisí od operátora/

Pokud vsázíte na ochranu, místo pojištění, rozhodne bych investovala do ochranného skla a také obalu. Víme, že v dnešní rychleji době, telefony často padají z rukou, z vřecka, často jich mají v rukách děti. Je to sice spotřební tovar, ale také i váš majetek, který vlastníte 2 roky a někdo i více, tak proč ho nechránit.

Pokud vám telefon nebude plnit funkce hned od začátku, tak jak sliboval, třeba s ním přijít do opravy a dát ho reklamovat. Nárok na to máte a netřeba se vůbec bát, ale ani vinit za to prodejců, který to nemá, jak vědět.

Takže závěrem bych řekla, že je fajn se na koupu mobilu připravit a naorej se ptát co vás zajímá. Aby stě odcházeli spokojený a aby byl prodejce spokojený též, že vám kvalitně mohl poradit.