Známe to všichni, zrychlující se životní tempo, musíme stíhat daleko víc věcí, než dřív. Chceme žít na určité životní úrovni a dopřávat si věci, které se nám líbí. Děti mají stále vyšší nároky, chtějí nové telefony, počítače, laptopy a miliony dalších věcí. Proto začíná být standart, že mnoho z nás tráví v práci mnohem více času, než je po nás požadováno. Nezřídka máme i dvě zaměstnání, které se snažíme stíhat. Žijeme v neustálém stresu. To vše se ale může negativně podepsat na našem zdraví.
klobouk na pláži
Nejednomu zaměstnanci už do práce volali záchrannou službu, protože v práci zkolaboval. Jedinou možnou prevencí, jak se takové situaci vyhnout, je dopřát si pořádnou dovolenou. Je pochopitelné, že pokud musíte mít dvě zaměstnání, tak si asi nemůžete dovolit odjet na měsíc k moři. Ale pokud je to jen trochu ve vašich silách, udělejte to. Na žádné jiné dovolené si totiž neodpočinete tolik, jako na dovolené u moře. I když vyrazíte jen na dovolenou po Česku, sice změníte prostředí, ale nebude to mít na vás takový účinek, jako změnit prostředí až někde u moře. Česko je totiž vaše domovina a vzhled krajiny a měst je poměrně dost podobný, ale v zahraničí je vše úplně jiné, jiná krajina, architektura, barvy, chutě a především lidé. Za týden dovolené u moře si odpočinete tolik, jakoby jste odpočívali doma měsíc.
písečná pláž
Navíc máte u moře vyšší pravděpodobnost krásného počasí, které tělo neskutečně dobíjí, nejen lepší náladou, ale především vitamínem D, který potlačuje únavu. Navíc nemusíte bydlet v předražených hotelích a resortech, stačí si až na místě sehnat pronájem nějakého ubytování od místních obyvatel, kteří jsou v přímořských oblastech obvykle neskutečně milí a vstřícní. Díky nim také budete mít možnost lépe nahlédnout do místní kultury, což by vám v luxusním hotelu mohlo být odepřeno. Na druhou stranu, pokud máte dostatek financí a chcete si užít luxus a naprostý servis se vším všudy, pak je pro vás hotelový resort to pravé.