Miska anebo sklenice na klíčení je vlastně to jediné, co potřebujete k tomu, abyste mohli doma začít s klíčením semínek a konzumací výhonků. Takže pokud vám bylo doposud vždycky líto, že nevlastníte ani metr čtvereční půdy, který byste mohli využít jako zahrádku, tak nyní už to neplatí. Nyní si můžete udělat zahrádku přímo za oknem svého bytu a sklízet z ní bohatou úrodu toho nejlepšího, co vám může příroda nabídnout.
trs klíčků

Byť je váš byt sebemenší, na vaši úrodu to bude mít pramalý vliv. Stačí, když v něm najdete jedno světlé a teplé místo, třeba na parapetu svého okna nebo na stole, kde umístíte nádobu na klíčení, a to vám k pěstování výhonků bude stačit. A věřte tomu, že tato jednoduchá aktivita bude ještě ke všemu bavit jak vás, tak případně i vaše děti. Sledovat, jak se z malých semínek klubou první výhonky, a jak postupně rostou a sílí je totiž čirá radost.

Semínka na klíčení si stejně tak jako vhodnou nádobu na klíčení opatříte bez větších potíží.
klíčky v teplé kuchyni

Nádobu na klíčení si můžete buď zakoupit a vyjde vás to na pár stovek korun, anebo si ji můžete podomácku vyrobit ze zavařovací sklenice, které proděravíte víko hřebíkem a vytvoříte tak jakési síto, kudy bude odtékat přebytečná voda z klíčení.

Semínka na klíčení zakoupíte jak v kamenných obchodech v blízkosti vašeho bydliště, tak na internetu. Rozhodně však dbejte na jejich prvotřídní kvalitu, ideálně bio kvalitu. Chcete-li mít na talíři prvotřídní, zdravotně nezávadné výhonky, tak musíte klíčit jen zdravá, chemicky neošetřená semena. Nikdy proto semínka nekupujte v zahradnických potřebách, kde bývají chemicky namořená.

A jakmile si opatříte vše potřebné, můžete začít. Semínka přes noc ponořte do vody, kde nabobtnají. Poté vodu slijte a semena rozprostřete na klíčící misku anebo je dejte do sklenice. Průběžně je proplachujte čerstvou vodou a za několik dní můžete sklízet svou první úrodu.