Ceny energií na burze neustále rostou a domácnostem, které nemají ceny fixované, se roční náklady zvedají i o stovky procent. Jen málokterá rodina si přitom s dnešní inflací může dovolit zvyšování nákladů a často se proto členové omezují v používání spotřebičů nebo v topení. Zajistit si minimálně stabilní ceny energií přitom lze a to investicí, která se vrátí během několika let a sníží celkové náklady na energie i o několik desítek procent.

venkovní fve

Řeč je o FVE, která se hodí především do rodinných domů a dokáže produkovat elektrickou energie skoro celý rok. Díky velkému výkonu proto pokryje část spotřeby a je možné, využít ji i pro vytápění. O instalaci, výběr i pomoc s dotací se přitom postará fotovoltaika Brno a zajistí všechny potřebné dokumenty i samotnou realizaci. Majitelé nemovitosti se proto ve výsledku o nic nemusí starat a pouze čekají na vyhotovení a zapojení do provozu. FVE je vhodná jak k již postaveným rodinným domům, tak i k novostavbám a lze jí využít i pro snížení PENB a tím získání lepšího energetického štítku.

fve panely

Vyhovění stavebnímu povolení

Legislativa týkající se stavby domů se neustále zpřísňuje a to především u energetické soběstačnosti, kde jsou stále přísnější požadavky ze strany státu. Postavit si jakýkoliv dům je již minulostí a majitel musí přesně plánovat využité technologie a soběstačnost stavby. V opačné případě totiž nezíská stavební povolení a zasahovat do technologie již během samotného stavění je nepraktické a náročné. Již na začátku je proto potřeba vymyslet hlavní směr, který se bude stavba ubírat a to především u vytápění a soběstačnosti. FVE se v této oblasti řadí mezi ty nejefektivnější a nabízí vysokou úroveň soběstačnosti i splnění všech legislativních požadavků. Získání stavebního povolení je pak jen formalitou a původní investice se vrátí nejen v podobě získání povolení, ale také v podobě úspor díky vygenerované elektrické energii.