Asi všichni z nás pokaždé, když měli jít nakoupit, slyšeli od rodičů tu nikdy nestárnoucí větu: „Hlavně si dávej pozor na peníze https://www.fahd.cz/pozor-na-penize-2/, ať je někde neztratíš. Pořádně si je ulož a ještě než vyjdeš z obchodu dej si vrácené peníze od prodavačky zpět do peněženky. Ostatní, co jsou s tebou ve frontě těch pár minut počkají“.

pozor_na_penize

Znáte tuhle větu důvěrně? Myslím, že každý tuhle větu slyšel alespoň jednou, protože rodiče to s námi zkrátka mysleli vždycky dobře, i když to třeba někteří tak nevnímali. Věřte nebo ne, jednou budete říkat to samé svým dětem, aby si dávali na své peníze velký pozor. Ale víte, proč je tak důležité si své peníze chránit? S penězi by se nemělo plýtvat, proto je nutné si na ně dávat velký pozor a pořádně si je uložit na bezpečné místo, abychom je neztratili. Jen se přiznejte, kolik z Vás někdy jen tak hodilo peníze do nějaké kapsy třeba u kalhot nebo u bundy s tím, že si je „uklidí potom“, že teď na to nemá čas? Ruku na srdce, myslím, že každý z nás to alespoň jednou udělal. Už třeba jen proto, že nechtěl zdržovat ostatní čekající ve frontě, protože nechtěl, aby ostatní na něj nebyly naštvaní, jednoduše řečeno, cítil se trapně, připadalo mu, že tím zdrží úplně všechny a chtěl co nejrychleji utéct pryč. Takovéto pocity úzkosti může člověk cítit, když se potýká se sociální fobií.

muz_bez_penez

Jenže to naše „uklidím si to až potom“ se nám může pěkně vymstít a možná je mezi Vámi někdo, komu se to už jednou (nebo možná i vícekrát) vymstilo. Přišli jste domů s tím, že si peníze uklidíte do peněženky, abyste je neztratili, jenže najednou zjistíte, že kapsa je děravá a peníze, které jste si tam odložili už tam nejsou. (Na ukládání peněz mimo peněženku jsou experti hlavně pánové, ale ani ženy nejsou výjimkou, obzvlášť když pospíchají na schůzku) Takže se opravdu nebojte, „vykašlete“ se na ostatní a v klidu si svou hotovost uložte. Je to opravdu důležité. Stejně tak není dobré nosit velkou hotovost v peněžence, od toho slouží platební karty, na které si také musíte dávat velký pozor.