Barvu rtěnky ženy vybírají s ohledem na to, co je aktuálně v módě. Měli byste si však vybírat hlavně podle toho co Vám sluší. Barva rtěnky také vypovídá o Vašem charakteru, je tedy všeříkající. Proto je důležité vybrat si barvu podle toho, jak to cítíte.

Červená až rudá rtěnka

Je pro ženy, které jsou rády středem pozornosti a nebojí se být viděny. Naopak jasně červenou rtěnkou na sebe hodně upozorní. Sytě červené tóny nosí vášnivé a cílevědomé ženy. Světle červené tóny rtěnky nosí ženy, které se drží v ústraní. Červené tóny rtěnky sluší majitelkám zrzavých a tmavých vlasů se světlou pletí. Buďte opatrná s oranžovými tóny, právě tyhle zvýrazňují zabarvení zuby.

červená

Růžové tóny rtěnky

Sladké růžové tóny rtěnek nosí milující, citlivé a starostlivé ženy. Jsou to společenské a temperamentní ženy. Tmavší odstín růžové volí ženy s dobrodružnou povahou, které jenom tak něco nepřekvapí. Růžové rty sluší blondýnkám. Mohou vybírat od nejsvětlejších tónů růžové po nejtmavší.

Fialová rtěnka

Její nositelka je sebejistá a je ráda v čele týmu. Má vlohy pro vůdcovství, ráda soupeří a ještě raději vítězí. Bude slušet brunetkám se světlou pletí.

Vínová rtěnka

Požitkářka, pohodářka a nezávislá osůbka. Vínovou rtěnku nosí kultivované ženy, které nikam nespěchají. Vychutnávají si život a za ničím se nehrnou. Tmavý vínový odstín rtěnky sluší brunetkám a tmavovláskám.

rudá

Oranžové odstíny rtěnky

Přátelské ženy se smyslem pro humor nosí jedině oranžovou rtěnku. Tyto ženy se rády seznamují s novými lidmi. Oranžová je svým způsobem odstín červené a proto pro ni platí to samé jako pro červenou rtěnku. Bude slušet ženám se zrzavou kšticí a tmavovláskám se světlou pletí.

Nude tóny

Nude tóny jsou pro ženy s klidnou povahou, na které je spolehnutí. Jen tak je něco nerozhází a umějí si za všech okolností poradit. Tyto ženy umějí odpočívat. Nude tóny sluší nejvíce brunetkám až černovláskám.

Hnědá barva rtěnky

Hnědou rtěnku nosí ženy, které nadevše milují svou rodinu a udělali by pro ni cokoli. Naplňuje je starost o rodinu. Tyto ženy jsou věrné a milující. Čas strávený s rodinou je pro ně největším štěstím. Hnedou rtěnku si bez problémů mohou nanést tmavovlásky s tmavším tónem pleti.

Černá rtěnka

Nezávislé ženy nosí jedině černou rtěnku. Jsou to ženy, které vyznávají černý humor, a bude velmi těžké je rozesmát. Tyto ženy absolutně nezajímá, co si o nich myslí ostatní.