Mít dobrou bundu, ve která nám v zimě nebude zima je rozhodně velkou výhodou. Pod ní si musíme obléct další vhodné vrstvy, aby účinek byl maximální.

Dobrá bunda zahřeje

Dobrý výrobce

Během chladného počasí je rozhodně zapotřebí mít dobrou bundu, abychom se neklepali zimou. Je to nejtlustší vrstva, která nás zároveň nejvíce chrání před tímto počasím. Řadíme sem ochranu před větrem, zimou, deštěm a dalšími nepřiznivými podmínkami, takže má rozhodně co nabídnout. U tepla je důležité, aby izolovalo vytvořené teplo našeho těla a nenechala jej uniknout do prostředí.

zimní bunda

Rovnou se vyplatí zakoupit i voděodolnou bundu, aby nás nezaskočilo husté sněžení, protože když promokneme, tak je nám potom mnohem větší zima. Materiálů se používá několik, kdy typický je softshellu. Používá se také prachové peří, u kterého musíme počítat s vyšší cenou a náročnější údržbou. Samozřejmě při takových procházkách a jiných aktivitách vykonáváme pohyb, u kterého se často zapotíme. Proto vnitřní strana bundy se o odvod potu musí postarat. Craft bunda všechny tyto požadavky splňuje, takže jejím nákupem neuděláme chybu.

Oblečení pod bundu

I dobrý produkt nebude moc fungovat, když si pod něj oblečeme tričko s krátkým rukávem, a proto se nyní zaměříme na spodní vrstvy. Záleží na tom, jakou aktivitu se chystáme vykonávat, protože pro každodenní nošení záleží i na vzhledu, protože v nemovitosti si bundu svlékneme a budeme třeba v mikině. Oproti tomu při sportovní aktivitě hledíme spíše na funkčnost, aby nám nebyla zima a zároveň byl dobře odváděn pot.

bunda s kapucí

Při pohybové aktivitě nám musí zároveň oblečení dobře padnou a vyhovovat nám pohyb v něm. Jako první máme na sobě triko s dlouhým rukávem, které může být v podobě termo prádla, jenž tyto parametry skvěle splňuje. Na něj si můžeme obléct mikinu a až potom následuje bunda. Na spodní část těla jsou vhodné oteplené kalhoty, které zahřejí mnohem více než klasické rifle. Aby nám bylo teplo na hlavu, tak potřebujeme dobrou čepici na uši. Nakonec vše zakončíme botami, které musí odolat i roztátému sněhu.