Dnešní doba je hektická. Máme všeho dostatek, široký výběr pracovních možností, cestování a vzdělávání. Ale paradoxně jsme z toho ještě více unavené a někdy si přijdeme jako štvaná zvěř. Je přirozené, že chcete všechno stihnout, navštěvovat zájmové kurzy, rozvozit děti na kroužky, doma mít uklizeno, navařeno a pracovně se posouvat dál. Ale alfou omegou je: najít v tom balanc. Nesmí to jít na úkor zdraví, jak fyzického, tak psychického. Jestli jste vyčerpaná, uvařte si kávu, svalte se na sedačku a inspirujte se našimi tipy.

žena

Zjednodušte si život a změňte režim dne

Ordinace psychologů stále více navštěvují ženy s pocitem prázdnoty a syndromem vyhoření. Nabalila jste si toho moc a vyplnila každou minutu svého času. Tak uberte plyn, vyškrtněte, co můžete a nechte si volný prostor na odpočinek. Silový trénink 4x týdně nahraďte procházkou v přírodě. Vynechejte nezajímavé akce, nemusíte přijmout každou pozvánku, která se vám dostane. Naučte se delegovat práci na manžela i děti. A pro tentokrát trošku obruste i svůj perfekcionismus. Nic se nestane, když nebude vše dokonalé. Vy mezitím naberete sílu.

Homeopatika

Zde se vyplatí, zeptat se kvalifikovaného homeopata, abyste nešlápla vedle. Ale z běžně dostupných homeopatik vybírejte například Nux vomica, který působí proti stresu, napětí a podrážděnosti.

vůně

Relaxační masáž

Masáž je nejlepší metoda, jak ulevit přetížené hlavě, ale dopřát regeneraci i svému tělu. Chtěla jste jet nakoupit potraviny? Nákup objednejte a ušetřenou hodinu stravte na masážním lehátku. Lehké přítmí, relaxační hudba a příjemné ruce masérky, to vše vás uklidní a budete odcházet plni energie.

Bachovy esenece

Bachovy esence tvoří 38 různých výtažků z květů a rostlin, které pozitivně působí na náš organismus. Pomohou vám se zklidněním, vyrovnaností a pocitem, že jste neustále pod tlakem. Vstřikují se do úst nebo působí formou aromaterapie. V obchodě se koukněte například po spreji anti-stres 10ml, krizových kapkách 10ml nebo směsi úzkost 30ml.