Až bude nutné vyměnit filtrační písek u vašeho bazénu za nový, ten starý nevyhazujte do kontejneru s komunálním odpadem. Jednak kontejner zbytečně zaplníte velkým objemem materiálu, a pak, filtrační písek zaslouží další využití, kterých je celá řada:

Rozlitý olej – stalo se vám někdy, že jste v garáži při výměně oleje v autě nebo při práci s podobnými tekutinami nechtěně rozlili obsah nádoby na kamennou dlažbu nebo na betonovou plochu? Olej na podlaze je velmi nebezpečný pro uklouznutí a rychlým pomocníkem proti úrazům je právě drobný křemičitý filtrační písek.

čistá bazénová voda

Led na chodníku – podobné extempore mlže nastat při námraze, například pokud na namrzlý povrch chodníku začne v zimě pršet. Vzniklá ledová vrstva může být i příčinou zlomeniny krčku stehenního kloubu anebo zlomeniny pánve či dokonce páteře, což jsou život ohrožující stavy. Mějte doma při ruce vyřazený filtrační písek, ten je pro takovéto situace lepší volbou, než posypová sůl.

Rekultivace trávníku – zdá se vám váš trávník samý drn a chtěli byste jej srovnat do roviny? Pak byste mohli využít právě písek z filtrace, který je pro tyto účely ideální. Skrze zrnka písku bude tráva snáze prorůstat a můžete tento proces podpořit i výsevem travního semena.

voda v bazénu

Dětské pískoviště – dětské pískoviště je skvělou zábavou nejen pro děti, ale i pro dospělé. Všichni si tu mohou z písku vytvářet různé prostorové kreace a hlavně stráví čas na slunci a na čerstvém vzduchu. Rozhodně lepší volba, než neustále civět do displeje mobilního telefonu. Filtrační písek je pro dětská pískoviště vhodný, protože je zdravotně nezávadný a velmi jemný.

Barefoot chodníček – chůze naboso v přírodě je velmi zdravá a vy tento proces můžete vylepšit o barefoot chodník, který si vytvoříte doma na zahradě. Chodníček doplníte většími kamennými valouny, kousky dřeva, smrkovými a borovými či modřínovými šiškami a máte perfektní povrch pro zdravou chůzi a podporu příčné a podélné klenby vašich chodidel.