Co je webová aplikace?

Jak už název napovídá, jde o určitou aplikaci na webu přístupná počítačovou síť a konkrétně přístupná přes internet (v případě vnitropodnikového webu přístupná přes intranet). Tyto aplikace jsou pro firmy zajímavé, protože se k nim lze připojit odkudkoli a tudíž je spravovat i z jakéhokoli místa ČR (ať už z dovolené, z lyžařského areálu, nebo z bazénu). Proto jsou velmi oblíbené.

Web

Kde se webové aplikace používají?

Svým způsobem se webové aplikace používají všude, počínaje od implementace podnikových informačních systémů, přes freemaily, internetové aukce, diskusní fóra, webblogy nebo i internetové obchody. Správa webových aplikací u e-shopů nabývá v dnešní době na významu, protože si zákazník může v jakémkoli e-shopu vybrat zboží v klidu domova, nemusí kvůli zboží chodit do obchodu a zároveň si je může objedant k sobě domů. Webové aplikace se využívají i u online rezervací do fitness center, u online využívání stravenek aj. Zkrátka je využití široké.

Kolik stojí vývoj webové aplikace?

Cena u návrhu webu se liší podle toho, jestli jde o jednovrstvý web, dvou či vícevrstvý web (např. rezervační systémy, CRM apod.) nebo zda se jedná o komplikovanou webovou aplikaci. Vždy se ale návrh na míru přizpůsobuje zákazníkovi. Přesně stanovený návrh má cenu jednotnou.

Web

Jak webové aplikace vznikají?

Tento typ aplikace vzniká z rukou šikovného IT programátora, který na přání zákazníků aplikaci vymyslí, zakomponuje tam vše potřebné, co si zákazník přeje a celkově aplikaci navrhne tak, aby splňovala zákazníkovy požadavky a sloužila mu jak nejlépe to jen jde. Webové aplikace jsou buď programované přímo na míru zákazníkovi (což je pro zákazníka vždy nejlepší řešení), nebo navrhnuty komplexně, aby byly využitelné ve více odvětví. U komplexního návrhu je vždy riziko, že dané firmě v aplikaci bude něco chybět a naopak v ní budou věci, které sama firma ani nevyužije. Svým způsobem jsou vhodné obě aplikace, ale pokud chce firma efektivně využívat webové aplikace, vždy je nejlepší řešení vývoj webových aplikací Strelec.