Když jsme venku tak nejvíc ze všeho vnímáme přírodu, silnici, cestovná ruch, lidi kolem sebe a zvířata. Všimli jste si někdy ale třeba zábradlí, které je nezbytnou součástí schodiště. Na schodišti musíme být obzvlášť opatrní, tak že tady bezpečnost hraje hlavní roli. Můžeme na něm uklouznout, když jsou špatné podmínky. Například když venku sněží, mrzne a schody jsou namrzlé, tak je možnost uklouznutí a nebo pokud jsou schody mokré, třeba od deště, tak tady taky hrozí uklouznutí. Pro malé děti nebo starší lidi je zábradlí velkou podporou, přeci jen už starším lidem nohy moc neslouží a malé děti mají za sebou první kroky a objevují svět, tak se zábradlí přidrží.

Takže nezbytnou součástí je zábradlí, díky němu můžeme předejít nebo alespoň zmírnit pád.

zábradlí

A z čeho je zábradlí vyrobené, nebo jaké si můžeme třeba do svého domu zábradlí koupit?

Ocel, dřevo, sklo, nebo kované? Které myslíte že je bezpečnější?

To záleží čistě na vás, ale většinou se design zábradlí vybírá podle interiéru okolí a hlavně podle schodiště. Ale zde můžete zapojit svoji fantazii a klidně k dřevěnému schodišti, můžete doplnit skleněné zábradlí, jenom že takové sklo se špatně udržuje čisté. Šmouhy jsou všude a ťapoty pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky.

Za to ocel a nebo kované zábradlí jsou na udržitelnost a čistotu jako dělané. Zábradlí stačí pouze otřít vlhkým hadříkem a nemusíte nic příliš leštit. Hlavně mají nadčasový design, který vás jen tak hnedka neomrzí a takové zábradlí se hodí snad o pravdu ke všemu. Jak doma, tak i venku, klidně i na balkóně.

zábradlí

Ale pokud jste spíš na přírodní prvky a líbí se vám věci ze dřeva, tak pro vás bude pravé dřevěné schodišťové zábradlí https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-32-zabradli. Takové zábradlí vám vytvoří útulnou atmosféru a budete se cítit spokojeně. Údržba taky musí samozřejmě být, určitě je taky náročnější než zábradlí s oceli. Jelikož dřevo stále pracuje, tak se postupem času můžou vytvořit prasklinky, nebo si můžete zadrhnout třísku. Takové zábradlí je potřeba opravit. A bude zase jako nové.