Badminton je sport pro celou rodinu a je to zároveň pomůcka proti chronickému stresu.

Proti přepracování – někteří moudří zaměstnavatelé si uvědomují, jak důležitá je minimálně hodinu dlouhá přestávka na oběd. Někde, např. ve Francii, se to praktikuje tak, že se obědvá ještě déle, anebo se přestávka vyplní sportovní aktivitou. Uvolní se endorfiny, čímž se odstraní stres a lépe se pak pracuje v odpoledních hodinách. Za socialismu se to kupříkladu někde praktikovalo tak, že byl na pracovišti pingpongový stůl, a je-li možnost zahrát si tu i badminton, proč ne, je to pro tyto účely perfektní sport.

badmintonová raketa s míčkem

Na výjezdních zasedáních – pracovní kolektivy se lépe stmelují, pokud se lidé důkladněji poznávají a tráví spolu i volný čas. V některých firmách si zaměstnanci organizují např. fotbalové zápasy a skvělý nápad může být i společný prodloužený víkend např. v pronajatém penzionu u vody, třeba na Lipenské přehradě. Nemusí se tam zrovna popíjet alkohol, jak je to běžné v hospodách, lze to pojmout velkoryse formou cyklistických a pěších výletů a sportování u vody, k čemuž se hodí zrovna badminton.

badmintonový míček

Jak lépe poznat svého partnera – partnerské vztahy jsou dnes hodně narušené a na vině je celá řada faktorů. Mezi nimi i to, že lidé netráví mnoho času společnou zábavou, zejména sportem. Badminton je ideální prostředník, jak se lépe poznávat, není to jen sport, je to hra, způsob konverzace, ochota udržet míček ve hře, ochota k vzájemné spolupráci a empatii.

Hra pro celou rodinu i pro dětibadminton rakety Yonex https://www.sportoaza.cz/badmintonove-rakety/ si můžete vzít na dovolenou k moři, na hory, na chalupu, můžete je dát dětem na tábor, můžete si zahrát před domem, na cyklistickém výletu a kdekoli jinde. Rakety s míčky jsou lehké a přenosné a výhodou badmintonu je, že nepotřebujete, tak jako u tenisu, pevný a také mimořádně hladký a rovný povrch k odrážení míčku.