Jsou dostatečně pevné – plastové bedny pro skladování a přepravu potravin a zemědělských produktů se vyrábí z plastických hmot tvrzených, velmi odolných vůči mechanickému poškození a nesmírně pevných. Nemusíte mít obavy, že by se při přepravě zbortil stoh vyskládaných beden, a vy jste přišli o všechnu úrodu, toto hrozí spíše u dřevěných přepravek, které jsou při skládání na sebe nestabilní, a relativně křehké.

zelenina na trhu

Mohou mít větrací otvory – zejména ovoce a zelenina vyžadují osobitý přístup a zajištění dostatečného přívodu čerstvého vzduchu, tím jsou méně náchylné na tvorbu plísní a jejich rozmnožování. S větrací perforací budou vaše plody uložené v bezpečí i při přepravě na dlouhé vzdálenosti.

Zapadají do sebe – výrobci pamatují na to, že se nebude přepravovat v nákladovém prostoru auta jen jedna bedna s jablky, ale třeba dvacet, vyskládaných na sebe do komínů. Bedny mívají přesné zářezy, jimiž do sebe perfektně dosednou, a tím se zajistí stabilita celé svislé konstrukce. Na stejném principu jsou založené i přepravky na nápoje, a o jejich stabilitě se přímo v terénu snadno přesvědčíte například ve vybraných supermarketech či hypermarketech.

přepravky na zeleninu

Jsou barevné – zajímavou vlastností přepravek z plastu, kterou vám výrobce plastových obalů https://www.schoellerallibert.com/cz/ možná již naznačil, je pestrá plejáda pastelových barev. Modré, červené, fialové, žluté, zelené – jaké si vyberete. Barevné rozlišení někdy bohatě postačí jak při přepravě, tak i ve skladu, získáte tím lepší přehled o vašich komoditách.

Snadno se udržují v provozuschopném stavu – plastové bedny na potraviny mají velmi dlouhou životnost desítek let a jednoduše je vyčistíte běžnými čisticími prostředky. Jinak nevyžadují žádnou údržbu, úspěšně odolávají povětrnostním vlivům, nekorodují a nepraskají na slunci ani v mrazu. Jsou spolehlivé za každého počasí.