Nasadíte kola na nosič a jede se

Zdá se vám příliš zjednodušené tvrzení „nasadit kola na nosič u auta a vyrazit na dovolenou v pohodě a bez stresu“? Sami se můžete přesvědčit, že tomu tak může být, když vsadíte na nosič kol na tažné zařízení a na vlastní koncepci vašich volných dnů.

Spoléhejte raději sami na sebe – v dnešní velmi divoké době, kdy je výraz „Covid-19“ v celosvětovém kontextu jedním z nejvíce vyslovovaných slov, se může naplánovaná dovolená velmi zkomplikovat různými nařízeními a restriktivními opatřeními. Čím více do toho budou zainteresovaní další lidé, tím větší pravděpodobnost nějakých potíží. Důvěřujte raději sami sobě, své rodině, svým blízkým a svému vozu. Dbejte o jeho dobrý technický stav a naplánujte si dovolenou sami, třeba v České republice.

projížďka na kolech krajinou

Ubytování lze zajistit třeba v horské chalupě, kterou si pronajmete na celý týden, budete tam sami a nebude se vás prakticky týkat to, co zažívají lidé při přechodu státních hranic a při pobytu v hotelových komplexech v zahraničí.

Nosič jízdních kol na tažné zařízení Amsa.cz vám bicykly dopraví kamkoli zcela bezpečně a vy se pak můžete vydat na svou oblíbenou cyklotrasu třeba na Šumavě v okolí Lipna, v Orlických horách anebo v méně navštěvovaných, ale velmi atraktivních Lužických či Jizerských horách.

kolo na zemi

Proč vsadit na nosič na tažném zařízení

Na kola vidíte – ve zpětném zrcátku je máte stále pod dohledem, což není možné tehdy, jsou-li na střešním nosiči.

Nespadnou vám na střechu – při instalaci kol na nosič na střeše se vám mohou vysmeknout z ruky, a co se stane, si jistě domyslíte. Nic podobného nehrozí u nosičů na „kouli“.

Bezpečnější a komfortnější jízda – i samotná jízda s koly umístěnými nízko za vozidlem je jiná, než když je máte na střeše či na zadních dveřích. Těžiště vozu zůstává nízko, což se projeví na snazším řízení a na zhruba stejné spotřebě paliva, jako kdybyste kola vůbec nevezli.