Psychopatie je disociální porucha osobnosti, kdy jedinec vykazuje známky chování, které nejsou v souladu s morálkou a etikou. Má ledové srdce a nezajímá ho nic jiného, než je on sám. Tito lidé bývají často ve vysokých pozicích, protože pro to mají předpoklady. Příbuznou nemocí je sociopatie, která je charakteristická špatnými sociálními vztahy z důvodu nepřizpůsobivosti. Psychopatie je narozdíl od této poruchy vrozená. V mozku mají psychopati méně buněk v prefrontální části, která je také zodpovědná za empatii, a proto nemají žádné city. Obecně se doporučuje si s těmito lidmi nic nezačínat, nemusí to končit zrovna dobře.
Jak je tedy poznat?
žena, zrzavé, kudrnaté

Srdce z ledu
Jak už bylo výše zmíněno, neprojevují žádnou empatii, nad bolestí svých obětí si libují. Mívají navíc ještě nějakou psychickou poruchu, například pedofílii, neurózu nebo sadismus.
Manipulace a lhaní
Citové vydírání a celkově útok na emoční stránku je jim blízké. Za vše můžou ostatní, ve kterých vzbuzují vinu. Navíc jsou to mistři ve lhaní, tudíž vám můžou vyprávět dokola své příběhy, na kterých není kouska pravdy. Pokud jim řeknete, že víte, že lžou, odmítají váš názor a vnucují vám svůj.
Egoismus
Já jsem nejlepší a nikdo jiný mě nezajímá. Mají pocit výjimečnosti, která jim neopravňuje nést zodpovědnost za své činy. Bývají agresivní a útoční, lidské vztahy jim nic moc neříkají, udržují je jen povrchně. Kdyby ale bylo nutno vybrat mezi sebou a jiným člověkem (který mu může být „blízký“), vybere vždy sebe.
Joker, muž
Falešná maska
Psychopati se na své okolí často tváří jako ti nejmírumilovnější tvorové, kteří za oponou dělají vše jen ve svůj prospěch. Pokud hovoří o morálních zásadách, pouze se snaží vzbudit dobrý dojem, protože jim nic takového jako morálka nemůže překazit plány. Navíc mají sklony k porušování pravidel, tudíž andělská tvářička je pouhou přetvářkou.
I přes to ale můžou být užiteční, protože se umí prosadit a jdou si za svými cíli. Pokud je nutné rozhodnout, kdo zemře, aby se zachránilo více životů, psychopat je správnou volbou ke konzultaci. Na světě se jich vyskytuje zhruba 5%.