Jakých chyb se nejvíce řidiči dopouští? Můžeme se zaměřit buďto na mladé řidiče, na starší či seniory. Ale já bych ráda zaměřila na všechny řidiče. Často vidíte na internetu, v televizi či v novinách, že se někde odehrála nějaká nehoda, ať už kvůli nepozornosti, alkoholu či jiným okolnostem, kterých je na silnicích opravdu mnoho a občas to ani neovlivníme.

auto moto

Za mě je obrovskou chybou nedodržování rychlosti. Mnoho lidí, hlavně těch mladých, si musí něco dokázat, a proto tam, kde je 90 km/h, jezdí klidně 120 km/h. Nejhorší je, když si myslí, že to je hrozně drsné, pak vjedou do nějaké zatáčky, kde vyjede nějaké auto, oni se leknou a nehoda je na světě. Taky nehodu může při vysoké rychlosti způsobit nějaká nerovnost na silnici. Naopak starší lidé jezdí až nebezpečně pomalu, tam kde je 90 km/h, jezdí klidně 50 km/h. Není to pro mnoho lidí takový problém, prostě pomalého řidiče předjedou, pokud je to možné. Pokud není a jedete například vesnicí nebo projíždíte úsekem, kde se předjet nedá, tak ve vás začne vřít zlost a to za volant nepatří.

auto moto

Navazujícím problémem je předjíždění do zatáčky i přes plnou čáru. Řekne vám to prostě každý, že se nepředjíždí do zatáčky, protože je to nesmírně nebezpečné. A mají pravdu. Pokud předjíždíte do zatáčky, tak musíte být jedině jasnovidec. Protože jen tak do zatáčky neuvidíte, takže vám tam kdykoliv může něco vjet a vy pak toho budete litovat do konce života. Proto radši vyčkejte na rovinu. Co se týče plné čáry, tak to je proti předpisům. Pro předjíždění jsou určeny přerušované čáry a ne plné. Řidič, kterého budete předjíždět, se může leknout, jelikož to nebude vůbec čekat a může cuknout volantem. Taky problémem může být nedostatečná rychlost při předjíždění, kdy auto začnete předjíždět, ale nejste dostatečně rychlí. V tu chvíli se proti vám objeví jiné auto, které vám bude muset až na krajnici uhnout a auto za ním si toho třeba nemusí všimnout.

Co je podle vás největší chybou, které se řidiči dopouští?