Domácí zahradní bazény se těší velké oblibě a není se co divit, protože speciálně ten letošní rok nám ukazuje, jaké může být v létě teplo až naprosté horko. Ideálním osvěžením je proto domácí bazén, kam můžete hupnout naprosto kdykoliv a osvěžit své tělo.

Postavení jistě nebude nijak zvlášť náročné. V dnešní době se vyrábí i jednoduché typy, které dokáže ustavit jakýkoliv laik, takže vzhůru do toho a půl je hotovo.

ananas ve vodě

Vždy však nezapomínejte na pár základních priorit, které je potřeba dodržet, aby byl výsledek alespoň dostačující a nemuseli jste později nic měnit nebo opravovat. Napřed si vyberete místo, kam chcete bazén instalovat, vykopete alespoň trochu zeminy, odstraníte neforemné drny, případně kameny, nebo dokonce ostré předměty. Na tento prostor se většinou dává trochu písku, aby byl podklad hladký a tvořil rovnou plochu, protože u mnohých bazénů bude právě tato vrstva ležet pod bazénovou plachtou, ve které už bude voda. Nikdo si nepřeje, aby se právě plachta roztrhla nebo aby se tam vytvořila byť sebemenší díra, kterou bychom museli náročně opravovat. Na tuto vrstvu se pokládá podložka pod bazén.

bazén nohy

Ta je důležitá kvůli mnohým svým vlastnostem. Je to jakási hranice mezi dnem bazénu a povrchem země. Je nepřilnavá, saje vlhkost, odolává škůdcům a mikrobům. Zamezí přerůstání trávy v zemině a především chrání dno bazénu před protržením.

Podložka vám bude sloužit po celou koupací sezónu a ještě mnoho let poté, pokud budete nechávat svůj bazén postavený. Má dlouhý životní cyklus, takže ji hned tak nebudete muset měnit. Je také odolná proti mechanickému namáhání. Prostě odolává vnějším vlivům a všemu, co by mohlo bazén ze spodní strany ohrožovat. Většinou se vyrábí z vysoce odolné netkané textilie a najdete ji v různých rozměrech, takže si můžete spolehlivě a snadno vybrat tu velikost, která právě pasuje přesně na velikost vašeho bazénu.